Muğla Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Öğretmenlerimiz – Muğla

Gözde YENİLMEZ ŞİMŞEK

Psikolog

 

Merhaba. Ben Gözde YENİLMEZ ŞİMŞEK. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan çok kısa bir süre sonra tesadüfler sonucu Özel Eğitim alanında çalışmaya başladım. O günden bu güne bu alanda yoğun bir çalışma hayatım oldu. 10 yıldır Kurum Psikoloğu ve Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.

Büyük bir tutkuyla öğrencilerime yeni beceriler kazandırmak, ihtiyaçları olan tüm kavramları öğretmek için çabalarken fark ettim ki her öğrencimden, her anne ve her babadan paha biçilmez yaşantılar, bilgiler öğreniyorum. Bu keyifli yolculukta hayatlara dokunduğumu düşünürken, benim hayatıma dokunan tüm çocuklarıma ve ailelerime teşekkürü borç bilirim.

Sevgiyle öğretmeye ve öğrenmeye devam…

 


 

Sevgin SALİM

Uzman Fizyoterapist

 

Ruse ‘’Angel Kınçev’’ Üniversitesi (Bulgaristan) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldum. Yüksek Lisansımı Sofya ‘’Vosil Levski’’ milli Spor Akademisi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünü 2005 yılında tamamladım. Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde              2008 yılından bu yana hizmet vermekteyim. Özel Eğitim Fizyoterapisti olarak hedefim; özel eğitim gereksinimi olan bireylere günlük hayatta kendilerine yetecek kadar temel beceri ve alışkanlıklar kazandırmak, bağımsız yaşama gücü vermek, oluşan fiziksel, mental, duyu-algı bozukluklarının ve problem davranışları bilimsel yöntem ve teknikler kullanarak ortadan kaldırmak veya en aza indirgemek, bir iz ve meslek sahibi olarak toplumla bütünleşmelerini sağlamak

 


 

Zeynep HANÇA

Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni 

 

1982 İzmir doğumluyum. 2005 yılında Uşak Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğinden mezun oldum.

Özürlüye değil, özğürlüğe yol verelim. Umut olmadan umut edilen ele geçirilemez, bizlerde onların umudu olalım düşüncesiyle 2010 yılından beri Zihinsel Engelliler Öğretmenliği yapıyorum.

 

 


 

Buket GÖKBEL

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Merhabalar ben Buket GÖKBEL. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunuyum. Geleceğimiz için bir mumda ben yakıp tüm zorlukları aşarak, engelleri kaldırmak için. 2 yılı aşkın süredir Özel Eğitim Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Hayat bir gökyüzü sen de benim gökyüzümdeki en büyük hazinemsin. Herkesin bu güzelliği görmesi gerekli. Birlikte göz kamaştıracağız bunu için senin yanındayım. BENİMLE GEL !!!

 


 

Gülten ÇİFTÇİ

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Ben Gülten ÇİFTÇİ. Lise yıllarımda hayalim Özel Eğitim Bölümü okumaktı. Ancak bir takım sebeplerden dolayı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bitirdim. Okuduğum bölüm sayesinde Özel Eğitim Sertifikasıda alarak Özel Eğitim Alanında çalışmaya başladım. Şuan Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 1 yıllık öğretmenim. Çalışmayı, üretmeyi Öğrenmeyi, öğretmeyi çok seviyorum.. Meraklı ve enerjik bir insanım.

 


 

Dudu Duygu ÖZKAN

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Burdur Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği mezunuyum. 2016 yılında Özel Eğitim Alan Öğretmenliği sertifikası aldım. 2009 yılından itibaren Gelişim Özel Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmaktayım.

Hiçbir şey engel değildir ışıldamasına bir çift gözün ve hiç kimse engelli değildir, yüreğinde sıcaklığını hissediyorsa sevginin….

 


 

Bilge AKMAN

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Merhabalar ben Bilge AKMAN. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 2015 yılı mezunuyum. 2016 yılında Mersin Hizmet içi Eğitim Endistsinde aldığım eğitim süreci sonrasında Özel Eğitim Alan Öğretmeni adı altında Ekim 2016 tarihinden itibaren Öğretmenlik görevimi yapmaktayım.

Sizinle küçük bir hayat hikayesi paylaşmak istiyorum.

Thomas Edıson Bir gün eve geldiğinde annesine bir kağıt vermiş. ‘’Bu kağıdı öğretmenim verdi ve sadece sana vermemi tembihledi’’ demiş. Annesi kağıdı gözyaşları içinde oğluna sesli olarak okumuş. ‘’Oğlunuz bir dahi bu okul onun için çok küçük ve onu eğitecek yeterlilikte öğretmenimiz yok lütfen onu kendiniz eğitin’’ Aradan uzun yıllar geçtikten sonra Edison’un annesi vefat ettiğinde, o artık yüzyılın en büyük bilim adamlarından biriymiş ve birgün eski eşyalarını karıştırırken birden bir çekmecenin köşesinde katlı halde bir kağıt bulmuş ve alıp açmış kağıtta ‘’Oğlunuz şaşkın (Akıl hastası) bir çocuktur. Kendisinin okulumuza gelmesine izin vermiyoruz .‘’ yazılıymış. Edison saatlerce ağladıktan sonra günlüğüne şu satırları yazmış. ‘’Tomas Avva Edison kahraman bi anne tarafından yüzyılın dahisi haline getirilmiş  ’’Şaşkın’’ bir çoçuktu…. Bende kahraman annelerle birlikte kahraman öğretmenlerden biri olmak için sizizleyim. Unutmayn ‘’Her çocuk özeldir! ‘’

 


 

Hasret OFLAZ

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Merhaba ben Hasret OFLAZ.  1995 Manisa doğumluyum. 2004 yılında Muğla’ya taşındım 2013-2017 Anadolu Üniversitesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. Üniversite Eğitimim boyunca alanında uzman öğretmenlerimden eğitimler aldım. Bilimselliği kanıtlanmış uygulamalar öğrendim. Otistik çocuklar eğitim merkezi ve Özel alt sınıflarında stajımı tamamladım. Şuanda Muğla Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Özel Eğitim Öğretmeni olarak çalışmaktayım. Her biri özel olan çocuklarımızın en iyi derecede özel eğitimi ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Özel çocuklarımızın bağımsızlığını sağlamak topluma uyumlarını sağlamak için bu alanda çalışmaktayım

 


 

Hamid TAVUŞ

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. Bu kurumda 6 yıldır Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği yapmaktayım.

Hiç büyümeyen bir bebeğim var benim. Yaşı otuzlara bile varsa. Camdan sarkıp düşebilir, diş macunu, sabun hatta bir topu dişleyebilir. Sıcak-soğuk, doğru-yanlış kavramı ona uzak. Sen onun gözleriyle görmelisin dünyayı. Onun yerine düşünmeli, onun sevdiklerini hissetmeyi sen öğrenmelisin o yerine. Sevgi, sağduyu, bilgi, ilgi onu hayatta tutacak tek kavram. Bir engelliyi seviyorum ben, tüm engellemelere rağmen…

 


 

Hatice NERGİZ

Fizyoterapist

 

         Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2013 yılında mezun oldum. Mezun olduğum tarihten itibaren Özel Muğla Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde çalışmaktayım. Fizik tedaviye ihtiyaç duyan bireylerin maksimum kapasitelerini kullanabilmelerini sağlayıp sosyal hayata katılmalarına yardımcı olmak için çalışıyorum.

         Engellerin aşılabildiğini görmek, bir çocuğun ilk adımında yanında olmak,ailelerin sevinç ve mutluluk gözyaşlarını paylaşmak tarifi olmayan bir mutluluk.Bu yüzden burada,bu mesleği yaptığım için mutluyum.

 


 

Kamile GÜNEY

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Merhabalar ben Kamile GÜNEY. Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 2015 yılı mezunuyum. 2015 yılında Ankara Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde aldığım eğitim süreci sonrasında Özel Eğitim Alan Öğretmeni adı altında Eylül 2015 tarihinden itibaren öğretmenlik görevimi yapmaktayım.

Daha anne karnındayken başlar telaşı… Onun için en iyisini yapma hevesi kaplar içimizi. İlk ağlamasıyla gözyaşlarımız sel olur. Kucağımızda büyümeye başlar. İlk kelimesi, ilk kahkahası, ilk adımı… Sanki seninle yeniden keşfederiz dünyayı. Yavaş yavaş büyürsün, elimizde şekillenirsin. Geleceğin umut dolu çiçeğisin, biriciksin, teksin, özelsin. Yıllar geçtikçe öğrenmeye başlarsın. Yeni ufuklara yelken açarken öğrenmenin hazzını, kendini bulmanın sevincini, gücü, azmi, başarıyı tadarsın. İşte bunları sana anne sevgisiyle öğretmek için kocaman yüreğimle merhaba diyorum. Merhaba ben Kamile senin içinde ki o muhteşem güneşi yakalamanı ve geleceğe umutla bakmanı sağlamak için elimi uzatıyorum. Ben elimi uzattım umut çiçeklerine. Hadi sende elini uzat umut dolu yarınlara, güvenle adım at benimle hayatımıza yeni pencere açmak için kalplerimiz el ele.

 


 

Nadide KORKMAZ SÜRÜCÜ

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Merhaba   ben  Nadide  SÜRÜCÜ.1973  Muğla  doğumluyum.Eskişehir Anadolu  Üniversitesi Açık  Öğretim  Fakültesi   okul  öncesi  öğretmenliği  bölümü mezunuyum.

1997 -2011v yılları  arasında  milli  eğitime  bağlı okullarda okul  öncesi  öğretmeni  olarak  görev  yaptım.

2012  yılından  itibaren Muğla Gelişim Özel  Eğitim  Ve  Rehabilitasyon  Merkezinde çalışmaktayım.

Çocuklarımız  için küçük  adımlarla büyük  umutlara  ulaşmak  amacıyla  gayret  göstermekteyim.

 


 

NEVZAT KAPLAN

Özel Eğitim Alanı Öğretmeni

 

Merhaba. Ben   Nevzat KAPLAN.1985 Yılında  Muğla  merkez  Denizova  Köyünde  doğdum.Denizli  Pamukkale Üniversitesi Sınıf  Öğretmenliği  mezunuyum.Altı  yıldır Gelişim  Özel  Eğitim  ve Rehabilitasyon  Merkezinde  çalışmaktayım.

Hayatı  paylaşmak  için  engel  yoktur  diyorsan  haydi  engelleri  birlikte  aşalım.Engelli  olmak  hayatı  yaşamak  için engel  değildir.Önemli  olan adımlarınızın  biçimi  değil yürüyüşümüzle engelleri  aşmaktır.

 


 

Yılmaz YİLDİZ

Fizyoterapist

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2017 Yılında mezun oldum. Uzun bir staj döneminin ardından Özel Muğla Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon ailesine dahil oldum. Bu mesleği seçmemde Cerebral Palsyli beraber büyüdüğüm kuzenim etkili oldu. Mesleğimi maksimum enerjimle ve birikimimle güncel gelişmeleri takip ederek yapmaya çalışıyorum. Bu bireylerin hayatlarına dokunmaya geldim. Ben engelsiz bir dünyanın mümkün olduğuna inananlardanım. Buna sizlerin de inanmasını istiyorum. Bilimin hepinize UMUT olmasını diliyorum.

 


 

Emine DURMAZ

Okul Öncesi Öğretmeni

 

 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. 2012 yılından itibaren Gelişim Özel Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmaktayım.
Ulu Önder Atatürk’ünde dediği gibi; Eğitimde edilecek fert yoktur